En Popüler ve Ücretsiz 10 Wordpress Eklentisi
Foto

Son yıllarda özellikle bloglarda Wordpress sayfalarının artması ile birlikte bu alana ait eklentilerin sayısı da giderek artmaktadır.

En çok kullanılan ve ücretsiz Wordpress eklentileri en çok merak edilen konulardan olmaktadır. Çünkü Wordpress artık blog açma uygulamasının ötesinde bütün bir içerik sağlayıcısı durumdadır. Bu nedenle en popüler ve ücretsiz 10 Wordpress eklentisi şunlardır.

W3 Total Cache

En çok tercih edilen önbellekleme eklentisi olarak göze çarpmaktadır. Kullanıcıların siteye girerken hız yükseltilmesini sağlayan eklenti ile site açılışları daha hızlı bir hale gelmektedir. Sayfanın ilk hali ile eklenti kurulduktan sonra açılış hızı arasında 10 kat fark olduğu gözle görülmektedir. Kullanıcılar ve SEO için hız oldukça önem taşımaktadır. Bu durum daha fazla kullanıcının sitenizi ziyaret etmesini sağlamaktadır.

All in One SEO Pack

Arama motoru optimizasyonu eklentisi ile sitenizin birçok ayarını otomatik olarak yapabilirsiniz. Bu eklenti ile otomatik Meta Tag oluşturulabilir. Bunun yanında sosyal meta açıklamaları oluştur. Yine site için önemli konulardan bir tanesi olan Robots.txt yöneticiliği yapmaktadır. Eklenti ile kötü bot engellenmektedir. Bu eklenti ile birlikte Google ve Bing gibi arama motorlarına site haritanızı yollayabilirsiniz. Tüm SEO ile ilgili konuları bu eklenti ile yönetebilirsiniz.

Akismet

Sitenizin spamlardan korunması için kurulabilecek en iyi eklentilerden bir tanesidir. Spam olarak gelen tüm yorumların filtrelenmesini ve taranmasını sağlar. Bu eklenti tüm yorumları otomatik olarak kontrol etmektedir. Spam olarak görülen tüm yorumları filtrelemektedir. Tüm yorumların geçmişini tutmaktadır. Filtrelenen ve yayınlanan tüm yorumları görebilirsiniz.

Contact Form 7

Tüm sitelerde iletişim formu bulunmaktadır. Wordpress içerisinde bu işlemi en iyi yapan eklenti budur. İletişim formu konusunda kendisini kanıtlamış bir eklentidir. Radio buton gibi seçeneklerin yanında istenmeyen maillerin engellenmesini sağlamaktadır. Kullanıcıların sayfalarınızda iletişim formu oluşturmasını sağlayan bu eklenti ile sayfalarınızın daha profesyonel görünmesini sağlayabilirsiniz.

WP-Optimize

Veri tabanı temizleme eklentisi olarak kullanılan bir eklentidir. Veri tabanında bulunan gereksiz konuları temizlemek için kullanılmaktadır. Bunun yanında görüntülerin sıkıştırılarak önbelleğe alınmasını sağlamaktadır.

Veri tabanının temizlenmesini sağlamaktadır. Bunun yanında görüntüleri sıkıştırma seçeneğine sahiptir. Sayfaların önbelleğe alınmasını sağlamaktadır. Veri tabanının daha kaliteli ve anlaşılır olmasını sağlamaktadır. Önemsiz gibi görünse de veri tabanı optimizasyonu oldukça önemlidir.

Really Simple SSL

SSL olmayan siteler Google tarafından güvenilir değil olarak işaretlenmektedir. SEO açısından da bu durum oldukça önemlidir. Bu eklenti ile sitenize SSL yüklemek çok kolay olmaktadır. Sayfanızı https lisansına yönlendirir iken sayfanızın yavaşlamasını engeller. Sayfanızın daha hızlı ve güvenilir olmasını sağlamaktadır.

WooCommerce

Bu eklenti ile sitelerinizin kısa sürede e-ticaret sitesine dönüşmesini sağlayabilirsiniz. Uygun tema ile profesyonel bir e-ticaret sitesi kurabilirsiniz.

 • Sepet ve ödeme sayfaları
 • Güvenli ödeme seçenekleri
 • Otomatik vergi hesaplamak gibi seçenekler bu eklentinin sunduğu kolaylıklardan bazılarıdır.
 • Profesyonel e-ticaret sayfalarında olan tüm kolaylıkları sunmaktadır.

WP Mail SMTP

Wordpress e-mail eklentisi olan bu eklenti ile kolay şekilde mail atabileceksiniz. Aynı zamanda giden e-postaların ulaşıp ulaşmadığı kontrolünü de yapmaya yaramaktadır.

 • Kolaylıkla mail adreslerine e-posta yollamak
 • Birçok sitenin SMTP ayarlarını kullanmanıza olanak sağlamaktadır.
 • Gönderdiğiniz e-postaların gidip gitmediğini kontrol edebilirsiniz.

Social Warfare

Tüm sitelerde artık sosyal medya paylaşım butonları bulunmaktadır. Wordpress sayfalarında bu işlemi kolaylıkla yapmak için kullanılan eklenti bu eklentidir. Kolay ve basit kullanımı ile en çok kullanılan eklentilerden bir tanesi olarak dikkat çekmektedir. Bu butonlar çoğu zaman fazla dikkat çekmese de birçok kullanıcı tarafından oldukça fazla kullanılmaktadır. Sayfanın paylaşımı açısından birçok kolaylık sunmaktadır.

 • Ücretsiz Facebook, Twitter, Youtube, LinkedIn butonları
 • Kaç kere tıklandığının raporunu sunma

Wordfence Security

Wordpress güvenlik eklentisi olarak dikkat çeken bu eklenti sayfalarınızın olmazsa olmazı olacaktır. En temel görevi sitenin güvenliğini sağlamaktır. Bilgilerin güvenliği ile birlikte güvenlik duvarı konularına kadar birçok alanda kullanılmaktadır. Web sitesinin güvenliği tüm kullanıcılar için oldukça önemlidir. Bu noktada bu eklenti birçok ihtiyacı karşılamaktadır.7

 • Kötü amaçlı yazılımlar, temalar ve eklenti ile birlikte daha birçok konuda siteyi korumaktadır. Sürekli kod kontrolü yaparak zararlı olanlar konusunda uyarıda bulunur.
 • Tüm sayfaların ve eklentilerin kontrolünü sağlayarak karşılaştığı herhangi bir durum ile ilgili kullanıcıları uyarmaktadır.

WEB TASARIM HİZMETLERİ DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN