Google Adwords Reklamınızın İlgi Görmüyor Oluşunun Sebebi Ne Olabilir?
Foto

Google, dünyadaki en popüler arama motorudur. Arama pazar payının %70'inden fazlasına sahip ve mobil trafiğin neredeyse %85'ini kapsamaktadır. İşletmeniz Google'da halihazırda reklam yayınlamıyorsa yüzlerce potansiyel müşteriyi kaçırıyor olabilirsiniz. Bu sebeple web sitesini geliştirmek isteyenler için Google Ads reklam verme işlemi zorunludur.

Google Ads reklamınız yayımlanmış olmasına rağmen yeteri kadar trafik almıyor olabilir ve bu durumda reklamınız üzerinde bazı değişimler yapmanız gerekir.

Bunun ilk sebebi reklamınızın kötü yapılandırılmış olması olabilir. Bir reklamın içerdiği anahtar kelimeler birbirleriyle yakından ilişkili olmalıdır. Bu, reklamınızın büyük olasılıkla önemli arama terimleriyle alakalı olmasını sağlar. Bir reklam grubundaki anahtar kelimeler çok farklıysa, reklam açık artırmasındaki performansınız düşük olacaktır.

Ayrıca düşük kaliteli reklam metni de Adwords reklam verme deneyiminizi kötü yönde etkiler. Web sitesinde yayımladığınız içerikleri SEO uyumlu hale getirdiğiniz gibi reklamlarınızı hedef anahtar kelimelerle optimize etmek için zaman ayırın. Reklamlar, aranan anahtar kelimeyle alakalı olmalıdır ve reklam, aranan gereksinimi karşılayacak nitelikte olmalıdır.

Ayrıca kullanıcılar reklama tıkladıktan sonra sitenizin kötü web tasarımı sebebiyle orada az vakit geçiriyorsa da reklamınızın etkinlik seviyesi düşer. Gördüğünüz gibi Google Ads reklamı verirken hesaba katmanız gereken pek çok unsur vardır. Bu sebeple ekibimiz, hazırladığınız reklamların kalitesini, kullandığınız anahtar kelimelerin uygunluk seviyesi ve yazdığınız reklam metinlerinin ne kadar ilgi çekici olduğunu değerlendirir ve isteklerinize göre reklamlarınızın nasıl iyileştirebileceğinizi ve satışlarınızı nasıl artırabileceğinizi size aktarır.

WEB TASARIM HİZMETLERİ DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN