Kişisel Blog Nasıl Açılır?
Foto

Kişisel blog açmak nasıl açılır sorusu bu yolla para kazanmak isteyenlerin en çok merak ettikleri soruların başında gelmektedir.

Son yıllarda kişisel blog açmak en çok merak edilen konuların başında gelmektedir. Özellikle bir alanda tecrübeli olan kişilerin bildiklerini aktarmak için en çok kullanılan yollardan bir tanesi kişisel blog açmaktır. Bunların yanında belirli bir süre sonra para kazanmanın da yolunu açmaktadır. Kullanıcıların ve bu alanda devam etmek isteyenlerin en çok merak ettiği soru kişisel blog nasıl açılır sorusudur. Bunun da cevabını birkaç adımda bulmak mümkündür.

Kişisel Blog Nasıl Açılır?

Bu konuya girmeden önce, hangi konuda blog açacağınıza karar vermelisiniz. Hangi kitleyi hedef alacağınıza karar vermek ilk adım ve en önemli adım olarak göze çarpmaktadır. Bu nedenle ilk aşamada doğru karar vermek birçok konunun ileride daha rahat olmasını sağlayacaktır.

Yine bu adımda en önemli adımlardan bir tanesi de SEO uyumlu blog ismi bulmaktır. Çünkü kullanıcıların aramalarında ilk çıkacak bir isim bulmak blog sitesinin bir adım önde başlamasını sağlayacaktır. Yine kişisel bloglarda önemli olan konulardan bir tanesi de sürekli ve kaliteli içeriklerin üretilmesidir. Çünkü bu alan para kazandıran bir alan olduğu için kalite oldukça önemlidir.

Kişisel Blog ile Para Kazanma

Bu alan eğer kullanıcılar tarafından sevilirse ciddi para kazanma alanlarından bir tanesi olacaktır. Çünkü ne kadar çok tıklanma ve içerik içerisinde gezinme olursa para kazanma o oranda artacaktır. Google Adsense ile birlikte kişisel blogların para kazanmaları son yıllarda oldukça fazla olan konulardan bir tanesidir.

Ancak para kazanmak için Google çeşitli şartlar sunmaktadır. Bu şartlar yerine getirildikten sonra yapılacak değerlendirme olumlu sonuçlanır ise artık para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bu onaydan sonra reklam kodlarınızı sitenize girerek para kazanmaya adım atabilirsiniz.

Kişisel Blog Siteleri Ücretli mi?

Yine en çok dikkat edilmesi gereken konulardan bir tanesi de blog için ne tür içerikler üretileceğidir. Çünkü bir konuya başladıktan sonra farklı konuya geçmek oldukça zordur. O yüzden hangi alana girileceğine iyi karar verilmelidir.

Diğer merak edilen konulardan biri de kişisel blog siteleri ücretli midir sorusudur. İlk aşamada ücretsiz blog siteleri ihtiyacı görürken, ilerleyen aşamalarda ücretli domain almak kaçınılmaz olacaktır. Çünkü tüm alanlarıyla sizin elinizde olmayan bir siteye hakim olmak oldukça zordur.

6 Adımda Kişisel Blog Açmak

Blog sitesi açmak için gerekli birçok adım vardır. Ancak bunların ana başlıkları diğer ayrıntıları anlamaya yardımcı olacaktır. Aynı zamanda ana başlıkları bilmek geri kalan detaylarda boğulmayı da engellemektedir. Çünkü ayrıntılar zamanı geldikçe ortaya çıkacak ve kişisel blog sitesinde yerini alacaktır. Kişisel blog sitesi açarken dikkat edilecek konular şunlardır.

  1. Öncelikle açılacak blogun ne konuda olacağına karar vermek gerekmektedir. Bu doğrultuda önce içerik konusunu belirlemek ve sonrasında içerik üretmek en doğru karar olacaktır. Okuyucu kitlesinin hedeflenmesi, ne tür konuların ele alınacağı önceden belirlenmeli ve bu doğrultuda hareket edilmelidir.

Örneğin yemek satmak isteyen bir kişi önce yemek yapacağı ve yeri seçmeli sonrasında ne yemek yapacak ise bu yer içerisinde yapıp satmalıdır.

  1. Kişisel blog isim seçme konusu da en az içerik belirleme kadar önemlidir. Özellik SEO uyumlu bir isim blogun bir adım önde başlamasını sağlayacaktır.
  2. Kişisel blog altyapısı konusu en önemli konu olarak göze çarpmaktadır. Özellikle hangi altyapı ile yapıldığı ilerleyen aşamada önem taşımaktadır. Hazır blog sağlayıcıları ile birkaç dakika içinde kişisel blog açılmasını ve ileride bu altyapıyı kullanarak daha kaliteli hale getirilmesi mümkündür. Aynı zamanda size ait bir isim tescil ettirmeniz de oldukça önemlidir.
  3. Blog için logo tasarımı konusu kullanıcıların gözünde sitenizin daha iyi bir yere gelmesini sağlayacaktır. Yaptığınız içerikler ile ilgili logolar sizi daha kolay bulunur yapacaktır.
  4. Kişisel bloglarda en çok dikkat edilen konulardan bir tanesi de sitenin temasıdır. Okuyucunun dikkatini çekecek bir tema SEO açısından da önem taşımaktadır.
  5. Tüm bu adımlardan sonra bloğunuz hazır olacaktır. Giriş yazınız ile artık bloğunuzu hizmete açabilirsiniz. Artık tüm kontroller ve durumlar sizlerin elinde olacaktır.

 

WEB TASARIM HİZMETLERİ DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN