Web Sitenizde Neler Olmalı?
Foto

Önceliğiniz neden bir siteye sahip olmalıyım sorusu olmalıdır.Web sitenizden satışlarınızı mı arttırıcaksınız, kendi ürünlerinizin tanıtımını mı yapıcaksınız yoksa müşteri hizmetlerini daha verimli hale getirmek mi istiyorsunuz? Siteyi ne için oluşturcağınızı düşündükten sonra iyi bir planlama işinde profesyonel kişilerce ile hayata geçirmenin adımlarını size bu yazımızda anlatacağım.

Web sitenizi oluşturmakta karar kıldınız fakat hangi kurumla çalışacağınız aklınızda soru işareti bırakıyorsa burda firmaların referanslarına, firmanın kendi web sitesine göz atmalısınız.İyi bir iş çıkarabilmesi için kendi web sitelerinin iyi olması gerekir.

Bir web sitesinde en önemli özelliklerden birisi alan adıdır, az harf ve kelime en önemli faktörlerden biridir ve sektör ile alakalı anahtar kelimeleri domaininizde yani alan adınızda barındırmalısınız. Alan adınızın seo ya etkisi oldukça yüksektir bu nedenle özenle ve düzgün seçilmelidir.

Tasarım oldukça önemlidir web sitelerindeki tasarım kullanıcı açısından ve seo bakımından hoş ve göze hitap etmelidir. Sayfalarınızın hızlı yüklenmesi tüm platformlar için responsive(Mobil,Tablet Uyumlu) olması çok önemlidir. Bunlar Google’ın hoşuna gideceği gibi müşterilerinizin de hit almasında çok büyük rolü olucaktır.

Güvenlik olmazsa olmazdır web sitelerinizde güvenliği sağlayabilmek için profesyonel kişilerle çalışmalısınız. Dışarıdan gelebilecek saldırılara karşı korunulmalı ve kişisel bilgilerinizin güvenliğini ön planda tutmalısınız. SSL sertifikalı web siteleri tercihiniz olmalı.

Bir diğer kriter ise google üzerinden hit almak için iç SEO ve dış SEO çalışmalarıdır. Web sitenizi yapan firmaların sitenizi oluştururken google kurallarına uygun bir şekilde kodlama yapması gerekir. Bu kurallar bir çok faktör ve beraberinde artılar getirir. Sitenizdeki h etiketleri’nin kullanım sıklığı  p etikeleri, meta etiketleri, descriptionlar, titleleriniz bunu gibi birçok özelliği sitenizin tasarımında dikkate alarak tasarlanmalıdır.Bu kurallara uygun profesyonel bir web site tasarımı için web hizmetlerinden teklif alabilirsiniz.

WEB TASARIM HİZMETLERİ DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN