Dopingsoft - Seo

SEO Uyumlu Web Tasarımı

Arama motoru optimizasyonu (SEO), kullanıcıların sitenizi bulmasına yardımcı olan şeydir. Kurumsal veya kişisel web siteniz için gerçekleştirilen site analizi sayesinde ulaşılabilirlik ve site trafiğini dert etmeniz gerekmez.

Ekibimiz, modern SEO teknikleriyle desteklenen stratejik web tasarımı sunar. Yeni bir kurumsal veya bireysel web sitesi geliştirdiğimizde, arama motoru optimizasyonu çabalarımız web sitenizin keşfedilmesine yardımcı olmak için çalışır.

SEO Nedir? Neden Yaptırmalıyım?

SEO, arama motoru optimizasyonu anlamına gelir. Organik arama motoru sonuçları aracılığıyla web sitesi trafiğinin hem kalitesini ve miktarını hem de markanızın daha fazla kişi tarafından fark edilmesinin artırılmasını sağlar.

SEO, insanların internette neyi aradıklarını, neyi sorduklarını, kullandıkları kelimeleri ve tüketmek istedikleri içerik türünü anlamakla ilgilidir. Bu soruların cevaplarını bilmek, sunduğunuz ürün veya hizmeti almak isteyen insanlarla bağlantı kurmanıza olanak tanır.Hedef kitlenizin amacını bilmek SEO madalyonunun bir tarafı ise, onu arama motoru tarayıcılarının bulabileceği ve anlayabileceği bir şekilde sunmak diğeridir. Bu iki unsuru da göz önünde bulundurarak, yani sitenizi SEO uyumlu hale getirerek, hizmetinizi daha fazla insanla buluşturabilirsiniz.

İstediğiniz Anahtar Kelimede Ön Plana Çıkın

İstediğiniz anahtar kelimeden ön plana çıkmanız 2 unsura bağlıdır; anahtar kelimelerinizi iyi seçmeniz ve web tasarımınızın iyi yapılmış olması. Kullandığınız anahtar kelimeleri, merak uyandırıcı fiilerle biten bir cümlede kullanabilir (nedenini keşfedin veya hakkında okuyun) ya da sık sorulan sorular içerisinde kullanın (nedir, ne işe yarar vb.). Bu sayede bu anahtar kelimeleri aratan kişilerin sizin sitenizi tercih etme olasılığı artar.

Web tasarım, SEO’dan çok daha fazlasıdır ve Google, web tasarımı kötü olup siteye girenlerin birkaç saniyede terk ettiği siteleri arama listesinde aşağılara atar. Bu sebeple istediğiniz anahtar kelimleri öne çıkarmak için bütüncül bir yaklaşıma sahip olmalısınız.